Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 16см і 8см а висота 5см. Знайти периметр трапеції


Ответы на вопрос

Отвечает Ларионова Мэри.

Ответ:

≈36,8 см.

Объяснение:

Дано: АВСД - трапеція, АВ=СД, ВС=8 см, АД=16 см. СК=ВН=5 см. Знайти Р.

Проведемо висоти СК=ВН=5 см.

АН=КД=(АД-ВС):2=(16-8):2=4 см

Розглянемо трикутник АВН - прямокутний. За теоремою Піфагора

АВ=√(АН²+ВН²)=√(16+25)=√41 см≈6,4 см.

СД=АВ=6,4 см

Р=8+16+6,4+6,4≈36,8 см