Медіана прямокутного трикутника проведена до гіпотенузи 15см,а косинус гострого кута трикутника

0,6.Знайти радіус кола,вписаного в трикутник.

Ответы на вопрос

Отвечает Березина Полина.

Відповідь: 6 см

Пояснення:

Пояснення:В прямокутному трикутнику  медіана проведена до гіпотенузи = її половині. АВ=2*СМ=2*15=30 см.

тикутник  АВС- прямокутний .  кут  С - прямий,  АВ - гіпотенуза, СМ - медиана до гіпотенузи , CosА=0,6.

АС=АВ*СosA=30*0,6=18 см

по теореме Пифагора:  BC^{2} = AB^{2} -AC^{2}=900-324=576

BC=24 см .

r=(АС+ВС-АВ)/2=(18+24-30)/2=12/2=6 см