Помогите с заданием, пожалуйста. 1.Висота рівнобічної трапеції 15 см, а бічна сторона 17 см.

Знайти основи трапеції, якщо відомо, що в цю трапецію можна вписати коло.(ПЕРЕВОД): Высота равнобедренной трапеции 15 см, а боковая сторона 17 см. Найти основы трапеции, если известно, что в эту трапецию можна вписать круг.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тюкалов Андрей.

Ответ:

9 см, 25 см.

Объяснение:

Проведемо висоти МН=РС=15  см. Розглянемо ΔКМН=ΔРСТ (за  катетом та гіпотенузою), за теоремою Піфагора

КН=√(КМ²-МН²)=√(289-225)=√64=8 см

СТ=КН=8 см.

Якщо в трапецію можна вписати коло, то сума основ дорівнює сумі бічних сторін.

МР=СН=х см, тоді

х+8+х+8=17+17

2х=18

х=9

МР=9 см;  КТ=8+9+8=25 см.