1. Знайти довжину дуги кола, радіус якого дорівнює 10 см, якщо її кутова величина 30 градусів.


Ответы на вопрос

Отвечает Клишина Настя.

Ответ:

Довжина дуги кола дорівнює 5π/3

Объяснение:

Знайти довжину дуги кола, радіус якого дорівнює 10 см, якщо її кутова величина 30°.

Формула для знаходження довжині дуги кола:

\boxed{l =  \dfrac{\pi R}{180^\circ} \cdot  \alpha }

де α - градусна міра відповідного центрального кута.

  • Градусна міра центрального кута дорівнює градусній мірі відповідної дуги кола.

В даному випадку α =∠АОМ=30°.

R=OA= 10см.

Підставляємо відомі дані у формулу:

l= \dfrac{10\pi}{180^\circ} \cdot 30^\circ  =  \dfrac{30\pi}{18}  =  \dfrac{5}{3} \pi

Відповідь: Довжина дуги кола дорівнює 5π/3

#SPJ5