Точка дотику вписаного кола ділить сторону рівностороннього трикутника на два відрізки, один із

яких на 15 см менший, ніж периметр трикутника. Знайдіть сторону трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Апян Нарек.

Ответ:

Объяснение:

1. Так як трикутник АВС-рівносторонній, то відрізки, на які ділиться трикутник окружністю рівні.

2. Нехай Р=х, тоді 0,5 АС=х-15, тоді АВ=ВС=АС=2х-30. Звідси отримаємо: х=3 (2х-30)

х=6х-90

- 5х=-90

х=18

Значить, Р=18.

Р=АВ+ВС+АС=18.Так як АС=АВ=ВС, то сторона трикутника=18:3=6см

Відповідь: 6см