Із спільної точки до кола проведені дотична та січна. Знайти довжину відрізка дотичної, якщо вона

на 5 см більша зовнішнього відрізка січної і на стільки ж менша від внутрішнього відрізка.

Ответы на вопрос

Отвечает Кирбабин Сергей.

Ответ:

10(см) - довжина відрізка дотичної.

Объяснение:

MC² = MA•MB (теорема про січну та дотичну)

Нехай МС- це х.

Тоді зовнішня частина дотичної MA=х-5

внутрішня частина: АВ =х+5 відповідно.

Січна: МВ=х-5+х+5=2х

х²=2х(х-5)

х²-2х²+10х=0

-х²+10х=0

х(х-10)=0

х=10(см)