У рівнобедреному трикутнику основа відноситься до бічної сторони як 4:5, периметр трикутника

дорівнює 42см. Обчисліть сторони даного трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Бойко Христина.

Дано: ΔАВС,  АВ=ВС,  АВ/АС=5/4;  Р=42 см. Знайти АВ, ВС, АС.

Нехай АС=4х см,  АВ=5х см,  ВС=5х см, тоді за умовою

4х+5х+5х=42

14х=42

х=3.

АС=4*3=12 см

АВ=ВС=5*3=15 см.

Відповідь: 12 см, 15 см, 15 см.