Точка O – точка перетину діагоналей трапеції ABCD з ОСНОВАМИ AB і CD,AO=9 см , OC =6 см . Знайдіть

основи трапеції, якщо їх сума дорівнює 25 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Савельев Николай.

Відповідь:

AB=15см, DC=10см

Пояснення:

ΔАОВ~СОD за 1-ю ознакою подібності( Якщо два кути одного трикутника відповідно дорівнюють двом кутам другого трикутника, то такі трикутники є подібними) ∠DОС=∠АОВ, як вертикальні, ∠ОАВ=∠ОСD, як внутрішні різносторонні при січній АС і ║прямих АВ та DС.

Отже

  \frac{DC}{AB}=\frac{OC}{AO}  ;\\\\\frac{DC}{AB}=\frac{6}{9} ; /   \\\\\frac{DC}{AB}=\frac{2}{3}

\left \{ {{3DC=2AB} \atop {DC+AB=25}} \right. \left \{ {{3DC=2(25-DC)} \atop {AB=25-DC}} \right. \left \{ {{3DC+2DC=50} \atop {AB=25-DC}} \right.\left \{ {{DC=50:5} \atop {AB=25-DC}} \right. \left \{ {{DC=10} \atop {AB=25-10} \right. \left \{ {{DC=10} \atop {AB=15} \right.