СРОЧНО!!! ДАЮ 60 БАЛЛОВ!!! Сторони прямокутника дорівнюють 6 см і 18 см. Знайдіть гострий кут між

діагоналями прямокутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Игнатенко Федор.

Відповідь:

37°

Пояснення:

Знайдемо площу прямокутника за формулою:

S=a*b=6*18=108(см²)

За теоремою Піфагора знайдемо квадрат діагоналі

d^2=a^2+b^2=6²+18²=360(см²)

Згадаємо формулу площі  прямокутника за діагоналями та кутом між ними

S=\frac{1}{2}d^2*sin \alpha ; →  sin \alpha =\frac{2S}{d^2}=\frac{2*108}{360}=  \frac{2*3}{10}=\frac{3}{5}=0,6

α=arcsin 0,6≈37°