Одна зі сторін трикутника у 3 рази коротша від другої і на 7 см менша від третьої. Знайдіть

сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 32 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Вахрушев Денис.

Периметр — це сума всіх сторін, в нашому випадку він дорівнює 32 см.

одну сторону візьмемо за х

друга сторона тоді буде 3х

третя х+7

складаємо рівняння:

х+3х+х+7=32

5х+7=32

5х=32-7

5х=25

х=25÷5

х=5

__________

5+3×5+5+7=32

5+15+12=32

32=32

5 см — довжина однієї сторони

5×3=15 см — довжина другої сторони

5+7=12 см — довжина третьої сторони

Відповідь: сторони трикутника дорівнюють 5 см, 15 см, 12 см.