знайдіть кути ромба, якщо його сторона утворює з діагоналями кути, які відносяться як 1 : 5. очень

срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Думанбекова Толғанай.

Відповідь:

30°, 150°, 30°, 150°.

Пояснення:

Діагоналі ромба перетинаються під прямими кутами. В результаті утворюються чотири однокові прямокутні трикутники. Сумма кутів трикутника дорівнює 180°. Один з трьох кутів - прямий - 90°. Сумма двох інших дорівнює 90°. Ці кути відносяться одид до одного як 1:5. Тобто меньший кут дорівнює 90 / 6 = 15°, а більший кут дорівнює 15 × 5 = 75°. Перевіримо 75 / 15 = 5.

Для того, щоб знайти кути ромба потрібно знайдені нами кути трикутників помножити на два.

15 × 2 = 30°.

75 × 2 = 150°.