Дано трикутник АВС площина паралельна прямій ВС перетинає сторону АВ в точці Р а сторону АС в точці

Q. Точка Р ділить відрізок АВ у відношенні 3:5 рахуючи від точки А. Знайдіть довжину відрізка РQ якщо ВС=12дм

Ответы на вопрос

Отвечает Князев Илья.

Ответ:

PQ=4,5дм

Объяснение:

AB=AP+PB=3x+5x=8x.

∆APQ~∆BAC, по углам

АР/AB=PQ/BC

PQ=AP*BC/AB=(3x*12)/8x=36/8=4,5дм