Висота рівнобедреного трикутка, проведена до бічної сторони, ділить її на відрізки довжиною 2см і

8см, рахуючи від вершини кута при основі.Знайти площу трикутника​

Ответы на вопрос

Отвечает Малая Соня.
Дано:
Трикутник АВС- рівнобедрений
АР висота опущена до бічної ст
СР=2см
РВ=8см
S-?
Розв‘язання:
АВ=ВС= ВР+РС=2+8=10см (АВС рівнобедр)
Розглянемо трикутник АВР:
АВР прямокутний, подібний до єгипетського => АР=6см
S=(1\2)BC*AP=5*6=30(см2)