Пожалустааааа Перша сторона трикутника у чотири рази менша від другої і на 10 см менша від

третьої. Периметр трикутника дорівнює 34 см. Визначте сторони трикут- ника. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тишкевич Сергей.

Ответ:

Первая сторона Х

Вторая сторона 4Х

Третья сторона Х+10

Х+4Х+Х+10=34

6Х+10=34

6Х=34-10

6Х=24

Х=24:6

Х=4

Первая сторона 4 см

Вторая сторона 4•4=16 см

Третья сторона 4+10=14 см

Проверка

4+16+14=34 см

Объяснение:

Отвечает Стан Ваня.

нехай х - перша сторона трикутника, 4х - друга сторона трикутника, а х+10 - третя сторона.

малюємо трикутник АВС, сторону АВ позначаємо як х, АС - як х+10, а ВС як 4х. (якщо без побудови, то це просто щоб було зрозуміліше.)

маємо периметр трикутника, 34 см.

записуємо рівняння

х + х+10 +4х = 34

додаємо х до х, отримуємо

6х+10 = 34

переставляємо 10 до 34, при цьому змінюємо йому знак: 6х = 34-10

6х = 24, звідси х = 24 : 6 = 4см.

АВ = 4см, АС = 4+10=14см, ВС = 4*4=16см.

перевіряємо : 4+14+16 = 34.