Вершини рівностороннього трикутника зі стороною 9 см лежать на поверхні кулі, а відстань від центра

кулі до площини трикутника дорівнює 3 см. Знайдіть радіус кулі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бұрхан Ерсұлтан.

Ответ:    R = 6 см .  

Объяснение:

AB = BC = AC = 9 см ;    ОО₁⊥(АВС) ;      ОО₁ = 3 см .  Точка О - центр

ΔАВС . Нехай  AD⊥BC ;    AD = a√3/2 = 9√3/2 (см ) ; AO₁ = 2/3 AD =

     = 2/3 *  9√3/2 = 3√3 ( см ) .

Із прямок . ΔОАО₁  :   OA = R = √ ( O₁A² + O₁O² ) = √ [ (3√3 )² + 3² ] =

     = √ ( 27 + 9 ) = √36 = 6 ( см ) ;  R = 6 см .