Відрізок АК - бісектриса трикутника АВС, АВ = 12 см, ВК = 8 см, СК = 18 см. Знайдіть АС


Ответы на вопрос

Отвечает Бутик Владислав.

Ответ:

АС = 27 см

Объяснение:

Відрізок АК - бісектриса трикутника АВС, АВ = 12 см, ВК = 8 см, СК = 18 см. Знайдіть АС

Властивість бісектриси трикутника:

  • Будь-яка бісектриса трикутника ділить протилежну сторону на відрізки, пропорційні прилеглим сторонам трикутника.

\boxed{\bf\dfrac{AB}{AC} =\dfrac{BK}{CK} }

Бісектриса AК ΔАВС ділить сторону BC на відрізки ВК = 8 см, СК = 18 см. Тоді за властивістю бісектриси маємо:

\sf \dfrac{12}{AC} =\dfrac{8}{18}

\sf AC=\dfrac{12\cdot 18}{8} = 27  (см)

#SPJ1