У прямокутному трикутнику градусні міри зовнішніх кутів відносяться як 3:4:5. Знайдіть гострі кути

цього трикутника. ПРОШУ ДОПОМОЖІТЬ!! даю 13б​

Ответы на вопрос

Отвечает Будко Виктория.

Відповідь:

Сума зовнішніх кутів трикутника 360°, тобто

3х+4х+5х=360

12х=360

х=30°

1кут=3х=3*30=90°

2кут=4х=4*30=120°

3кут=5х=5*30=150°

Сума двох суміжних кутів  становить 180°, тобто

  • ∡2+∡α=180°

∡α=180°-120°=60°

  • ∡(phi)=180°-90°=90°
  • ∡β=180°-150°=30°

Тобто ∡α і ∡β гості і становлять 60° і 30° аналогічно