В прямокутному трикутнику KLM (кут KLM=90°) проведено висоту LN. LN=12 см; NM=16см. Знайти катети

та гіпотенузу трикутника KLM.​

Ответы на вопрос

Отвечает Борозна Настя.

Ответ:

25 см,  20 см,  15 см.

Объяснение:

Дано: ΔKLM,  ∠KLM=90°, LN - висота,  LN=12 см; NM=16 см.

КM - ? KL - ?  KM - ?

Нехай KN=x см, тоді за теоремою LN=√(KN*MN)

144=16x;  x=9.  KN=9 см.  КМ=9+16=25 см.

LM=20 cм, тому що ΔLMN - єгипетський, сторони кратні 3, 4, 5.

За теоремеою Піфагора

KL=√(KM²-LM²)=√(625-400)=√225=15 см.