Гіпотеза прямокутного трикутника дорівнює 13 см, а радіус вписаного в нього кола 2 см. Знайдіть

периметр трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Ekgardt Varvara.
Відповідь:
30см

Розв'язання:
Нехай а,b - катети прямокутного трикутника. А с=13 гіпотенуза.
Формула розрахунку радіуса вписаного кола:
r=(a+b-c)/2; звідси сума катетів→
(а+b)=2*r+c
(a+b)=2*2+13
(a+b)=17см
P=a+b+c=17+13=30см