Радіус кола, вписаного в трапецію, дорівнює 6 см. Бічні сторони дорівнюють 8 см і 13 см, а основи

відносяться як 3:4. Знайдіть площу трапеції. (СРОЧНО)​

Ответы на вопрос

Отвечает Миронов Никита.

Ответ:

Радіус кола 4см ⇒  h=2R =2*4= 8см

Позначимо основи трапкції, як 3х та 4х, тоді якщо у трапецію вписано коло то:

Сума бічних сторін дорівнює сімі основ, отже:

8+13=3х+4х

21=7х

х=3

3*3=9 (см) перша основа

3*4=12 (см) друга основа

Площа трапеції знаходиться по формулі:

S =(h(a+b))/2  

S =(8*(9+12))/2=84 (см²)