Складіть рівняння кола, що має центром точку С (5;-12) і проходить через початок координат.


Ответы на вопрос

Отвечает Sindukova Natasha.

C (5 ; - 12)

Рівняння кола має вигляд: (x-a)^2+(y-b)^2=R^2

Маємо:

(x - 5)² + (y + 12)² = R²

Початок координат в (0;0)

Отже підставляємо, і знаходимо радіус:

(0 - 5)² + (y + 12)² = R²

R²=25 + 144

R² = 169 => R=√169=13.

Шукане рівняння кола :  (x - 5)² + (y + 12)² = 13²