срочно!!! Якщо кут при вершині на 72⁰ менший, ніж кут при основі, то в рівнобедреному трикутнику

кут при основі дорівнює​

Ответы на вопрос

Отвечает Трапезникова Александра.
Якщо кут при вершині на 72 градуси менший, то логічно що кут при основі на 72 градуси більший.
Нехай кут при вершині (позначимо його В, а кути при основі А та С) дорівнює х градусів. Тоді, два кути при основі А та С будуть по (х+72) градуси кожен (оскільки кути в рівнобедреному трикутнику рівні)
Сума всіх кутів у трикутнику дорівнює 180 градусів.
Маємо рівняння:
х+(х+72)+(х+72)=180
3х+144=180
3х=36
х=12
Отже, кут при вершині В дорівнює 12 градусів. Тоді кут А дорівнює куту С = 12+72=86 градусів кожен.