Сторони прямокутника відносять одна до одної як 1 : 5, а площа прямокутника дорівнює 605 см2.

Знайдіть периметр даного прямокутника

Ответы на вопрос

Отвечает Виноградов Вадим.

Спочатку необхідно знайти довжини сторін прямокутника.

Нехай довжина коротшої сторони прямокутника дорівнює x. Тоді довжина довшої сторони буде 5x, оскільки сторони прямокутника відносять одна до одної як 1 : 5.

Площа прямокутника обчислюється за формулою S = a * b, де a та b - довжини сторін прямокутника. Оскільки площа прямокутника дорівнює 605 см2, то x * 5x = 605. Звідси x^2 = 121, а x = 11. Отже, довжина коротшої сторони прямокутника дорівнює 11 см, а довжина довшої сторони - 55 см.

Периметр прямокутника обчислюється за формулою P = 2(a + b), де a та b - довжини сторін прямокутника. Отже, периметр даного прямокутника дорівнює P = 2(11 + 55) = 132 см.