ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ СРОЧНО!!!!!! ДАМ 30 БАЛЛОВ!!!При паралельному перенесенні центр кола (х+1)2 +

(y - 6)2 = 25 пере- ходить у точку перетину прямої y=-2x+5 з віссю ординат. Виконай побудову і запиши координати точки, у яку перейде точка В(4;-2) при цьому паралельному перенесенні.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вишнякова Надежда.

Ответ:

Спочатку знайдемо координати центра кола: центр кола знаходиться в точці (-1,6), а радіус дорівнює 5 одиницям.

Далі знайдемо точку перетину прямої y=-2x+5 з віссю ординат:

y = -2x + 5

0 = -2x + 5

2x = 5

x = 2.5

Таким чином, точка перетину прямої з віссю ординат має координати (2.5, 0).

Для знаходження нових координат точки В(4;-2) після паралельного перенесення, потрібно знайти відстань між центрами кола та прямої y=-2x+5, а потім перенести точку на цю ж відстань вздовж паралельної прямої.

Відстань між центрами кола та прямої можна знайти за формулою:

d = |(ax0 + by0 + c)/√(a^2 + b^2)|,

де a = -2, b = 1, c = -5, x0 = -1, y0 = 6.

d = |(-2*-1 + 1*6 - 5)/√((-2)^2 + 1^2)| = 4/√5.

Тепер можна знайти нові координати точки В':

x' = x + 2d/√5,

y' = y + d/√5.

x' = 4 + 2(4/√5) ≈ 7.14,

y' = -2 + 4/√5 ≈ 0.58.

Отже, нові координати точки В' після паралельного перенесення дорівнюють (7.14, 0.58).