Бісектриса зовнішнього кута при вершині C трикутника ABC перетинає описане коло в точці D.

Доведіть, що AD = BD.​

Ответы на вопрос

Отвечает Николаев Руслан.

Ответ:

Для доведення того, що AD = BD, ми можемо використати теорему про кут біля центру та його подвійний дугу.

Оскільки точка D лежить на описаному колі трикутника ABC, то кут ADC дорівнює півсумі відповідних дуг, що охоплюють даний кут. З іншого боку, кут BDC дорівнює півсумі інших відповідних дуг, що охоплюють його.

З огляду на те, що точка D лежить на бісектрисі зовнішнього кута при вершині C, кути ADC та BDC є півкутами зовнішнього кута. Тому ми можемо записати:

ADC = 1/2 * (AB + AC - BC)

BDC = 1/2 * (AB + BC - AC)

Звідси ми можемо отримати:

ADC - BDC = 1/2 × (AB + AC - BC) - 1/2 × (AB + BC - AC) = 1/2 × (AC - BC) = CD

Отже, ми бачимо, що різниця між кутами ADC та BDC дорівнює дуги CD, яка є відстанню між точкою D та прямою AB.

Оскільки відрізок CD є висотою трикутника ABD, ми можемо записати:

AD² - CD² = AB² - BD² - CD² = AD² - BD²

Звідси ми отримуємо, що AD^2 - BD^2 = 0, тобто AD = BD. Отже, ми довели, що AD = BD.

Объяснение: