Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 26 см. Чи може висота, проведена до гіпотенузи, мати

довжину 14 см? Відповідь поясніть.ПОЖАЛУЙСТА!!!!!ДАЮ 20 БАЛІВ!

Ответы на вопрос

Отвечает Мусаваров Богдан.

Ответ:

Не може.

Объяснение:

За теоремою, квадрат висоти, проведеної до гіпотенузи, дорівнює добутку відрізків, на які висота ділить гіпотенузу.

Нехай дано ΔАВС, де ∠С=90°, СН - висота, СН=14 см,  АВ=26 см.  

Якщо АН=х см, тоді ВН=26-х см.

СН²=х*(26-х)

х²-26х-196=0;  D=b²-4ac=676-784<0 рівняння не має коренів, отже задача не має розв"язку.