Помогите, пожалуйста! Літій оксид масою 3,4 г розчинили у воді і через отриманий розчин

пропустили карбон ( IV ) оксид до утворення літій карбонату . Обчисліть об'єм карбон ( IV оксиду ( н.у. ) , що витратився , та масу утвореного літій карбонату .

Ответы на вопрос

Отвечает Быч Юля.

Ответ:

2.46 л; 8.14 г;

Объяснение:

Li2O + H2O = 2LiOH;

2LiOH + CO2 = Li2CO3 + H2O;

n(LiOH) = 2n(Li2O) = 2 *m(Li2O) /M(Li2O) = 2* 3.4/ 30 = 0.22 (моль) ;

V(CO2) = 0.5n(LiOH) * Vm = 0.5 * 0.22 * 22.4 = 2.46 (л) ;

m(Li2CO3) = n(Li2CO3) * M(Li2CO3) = 0.5n(LiOH) * * M(Li2CO3) = 0.5 * 0.22 * 74 = 8.14 (г)