Помогите пожалуйста даю 80 баллов Задание 90 Обчисліть масову частку солі в розчині, отриманому

додаванням води масою 500 г до: б) глауберової солі масою 80,5 г; в) залізного купоросу масою 278 г; г) манган(II) сульфат гептагідрату MnSO4 ∙ 7H2O масою 138,5 г; д) ферум(III) хлориду нонагідрату FeCl3 ∙ 9H2O масою 64,9 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Савичева Мира.

Ответ:

Объяснение:

б)

M(Na2SO4 * 10H2О)= 23 *2 + 32 + 16 * 4 + 10(1*2 + 16) = 142 + 180 = 322г/моль

n(Na2SO4 * 10H2О) = m(Na2SO4 * 10H2О)/M(Na2SO4 * 10H2О)=

= 80,5/322 = 0,25 моль

n(Na2SO4 * 10H2О) = n(Na2SO4) = n(10H2О) = 0,25 моль

Знайдемо масу безводної солі

m(Na2SO4) = n(Na2SO4)*M(Na2SO4) = 0,25 * 142 = 35,5г

Знайдемо масу розчину:

m(р-ну) = m(H2O) + m(Na2SO4 * 10H2О) = 80,5 + 500 = 580,5 г

Обчислимо масову частку солі в розчині:

w(Na2SO4) =m(Na2SO4)/ m(р-ну) * 100% =35,5/580,5 * 100% = 6,12%

в)

M(FeSO4 * 7H2О)= 56 + 32 + 16 * 4 + 7(1*2 + 16) = 152 + 126 = 278г/моль

n(FeSO4 * 7H2О) = m(FeSO4 * 7H2О)/M(FeSO4 * 7H2О)=

= 278/278 = 1 моль

n(FeSO4 * 7H2О) = n(FeSO4) = n(7H2О) =1 моль

Знайдемо масу безводної солі

m(FeSO4) = n(FeSO4)*M(FeSO4) = 1 * 152 = 152г

Знайдемо масу розчину:

m(р-ну) = m(H2O) + m(FeSO4 * 7H2О) = 278 + 500 = 778 г

Обчислимо масову частку солі в розчині:

w(FeSO4) =m(FeSO4)/ m(р-ну) * 100% = 152/778 * 100% = 19,5%

г)

M(MnSO4 * 7H2О)= 55+ 32 + 16 * 4 + 7(1*2 + 16) = 151 + 126 = 277г/моль

n(MnSO4 * 7H2О) = m(MnSO4 * 7H2О)/M(MnSO4 * 7H2О)=

= 138,5/277 = 0,5 моль

n(MnSO4 * 7H2О) = n(MnSO4) = n(7H2О) = 0,5 моль

Знайдемо масу безводної солі

m(MnSO4) = n(MnSO4)*M(MnSO4) = 0,5 * 151 = 75,5г

Знайдемо масу розчину:

m(р-ну) = m(H2O) + m(MnSO4 * 7H2О) = 138,5 + 500 = 638,5 г

Обчислимо масову частку солі в розчині:

w(MnSO4) =m(MnSO4)/ m(р-ну) * 100% = 75,5/638,5 * 100% = 11,8%

д)

M(FeCl3 * 9H2О)= 56 + 35,5 * 3 + 9(1*2 + 16) = 162,5 + 162  = 324,5 г/моль

n(FeCl3 * 9H2О) = m(FeCl3 * 9H2О)/M(FeCl3 * 9H2О)= 64,9/324,5 = 0,2 моль

n(FeCl3 * 9H2О) = n(FeCl3) = n(9H2О) = 0,2 моль

Знайдемо масу безводної солі

m(FeCl3) = n(FeCl3)*M(FeCl3) = 0,2 * 162,5 = 32,5 г

Знайдемо масу розчину:

m(р-ну) = m(H2O) + m(FeCl3 * 9H2О) = 64,9 + 500 = 564,9 г

Обчислимо масову частку солі в розчині:

w(FeCl3) =m(FeCl3)/ m(р-ну) * 100% = 32,5/564,9 * 100% = 5,75%

Отвечает Скурихин Никита.

Ответ:

M,(CuSO4) =Ar(Cu)+Ar(S)+4*Ar(O)=64+32+4*16=160,

Mr(H₂0)=2.A,(H)+Ar(0)=2+1+16=18

8next.650. 8-62.0m

2 ponu

n(CuSO4.5H₂O) = m(20)/M(CuSO4.5H₂O

=0,25 моль