обчислити масу солі що утвориться при взаємодії нітратної кислоти масою 20г з ферум (ІІІ)

гідроксидом масою 10,7​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(HNO₃) = 20 г

m(Fe(OH)₃) = 10,7 г

Найти: m(Fe(NO₃)₃) - ?

М(HNO₃) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63 г/моль

М(Fe(OH)₃) = 56 + (16 + 1)  * 3 = 107 г/моль

Складемо РХР:

Fe(OH)₃ + 3HNO₃ → Fe(NO₃)₃ + 3H₂O

Знайдемо кількість речовини кожного реагенту:

n(HNO₃) = m(HNO₃)/М(HNO₃) = 20/63 = 0,317 моль

n(Fe(OH)₃) = m(Fe(OH)₃)/М(Fe(OH)₃) = 10,7/107 = 0,1 моль

В надлишку HNO₃, тому розрахунок ведемо по Fe(OH)₃

З РХР бачимо , що n(Fe(NO₃)₃) = n(Fe(OH)₃) = 0,1 моль

Звідси маємо:

М(Fe(NO₃)₃) = 56 + (14 + 16 * 3) * 3 = 242 г/моль

m(Fe(NO₃)₃) = n(Fe(NO₃)₃) * М(Fe(NO₃)₃) = 0,1 * 242 = 24,2 г