4. Під час спалювання етанолу утворилося 851,2 л вуглекислого газу. Зазнач масу спирту, що вступив

у хімічну реакцію. 5. Відомо, що відносна молекулярна маса насиченого одноатомного спирту дорівнює 88. Запиши формулу спирту. 6. Установи масову частку (%) Оксигену у милі, формула якого - С15Н31COONa​

Ответы на вопрос

Отвечает Титов Вадим.

Ответ:

Объяснение:

4)

Дано:

V(CO₂) = 851,2 л

Найти: m(C₂H₅OH) - ?

М(C₂H₅OH) = 12 * 2 + 1 * 6 + 16 = 46 г/моль

Складемо РХР:

 х г                             851,2 л

C₂H₅OH   +   3O₂   =   2CO₂   +   3H₂O

n = 1 моль                    n= 2 моль

M = 46 г/моль             Vm = 22,4 л/моль

m = 46 г                       V = 44,8 л

m(C₂H₅OH) = 851,2 * 46 : 44,8 = 874 г

5)

Загальна формула насиченого одноатомного спирту - СnH₂n⁺₁OH

Підставимо атомні маси у формулу і отримаємо:

M(СnH₂n⁺₁OH) = 88

12n + 2n + 1 + 16 + 1 = 88

14n + 18 = 88

14n = 88 - 18

14n = 70

n = 70 : 14

n = 5

Отже формула спирту: C₅H₁₁OH - аміловий спирт

6)

М(С₁₅Н₃₁COONa​) = 12 * 16 + 1 * 31 + 16 * 2 + 23 = 278 г/моль

m(С₁₅Н₃₁COONa) = n * M(С₁₅Н₃₁COONa) = 1 моль * 278  = 278 г

m(O) =  n(О) * М(О) = 2 * 16  = 32 г

w(О) = m(О)/M(С₁₅Н₃₁COONa) * 100% = 32/278 * 100% = 11,51%