Визначити масову частку поживних елементів у добривах: а) NH4H2PO4 (амофосі); б) Ca(H2PO4)2 + CaSO4

(простому суперфосфаті) При визначенні відносної молекулярної маси простого суперфосфату відносні молекулярні маси складових добрива додаються.​

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьёв Вова.

Ответ:

а) Для NH4H2PO4 (амофосу) необхідно визначити масу кожного з поживних елементів (азоту, фосфору та кисню) і порівняти з загальною масою сполуки.

Молярна маса NH4H2PO4 = 18.04 г/моль (N) + 1.01 г/моль (H) + 30.97 г/моль (P) + 64.00 г/моль (O) = 114.02 г/моль

Масова частка азоту: (18.04 г/моль / 114.02 г/моль) * 100% = 15.83%

Масова частка фосфору: (30.97 г/моль / 114.02 г/моль) * 100% = 27.16%

Масова частка кисню: (64.00 г/моль / 114.02 г/моль) * 100% = 56.01%

б) Для Ca(H2PO4)2 + CaSO4 (простого суперфосфату) необхідно визначити масу кожного з поживних елементів (кальцію, фосфору та сірки) і порівняти з загальною масою сполуки.

Молярна маса Ca(H2PO4)2 = 40.08 г/моль (Ca) + 2*(30.97 г/моль (P) + 4*1.01 г/моль (H)) = 234.06 г/моль

Молярна маса CaSO4 = 40.08 г/моль (Ca) + 32.06 г/моль (S) + 4*16.00 г/моль (O) = 136.14 г/моль

Загальна молярна маса Ca(H2PO4)2 + CaSO4 = 370.20 г/моль

Масова частка кальцію: ((40.08 г/моль + 40.08 г/моль) / 370.20 г/моль) * 100% = 21.64%

Масова частка фосфору: ((2*30.97 г/моль) / 370.20 г/моль) * 100% = 16.75%

Масова частка сірки: (32.06 г/моль / 370.20 г/моль) * 100% = 8.66%

Отже, масові частки поживних елементів у добривах складають:

а) NH4H2PO4 (амофос) - азот 15.83%, фосфор 27.16%, кисень 56.01%

б) Ca(H2PO4)2 + CaSO4 (простий суперфосфат) - кальцій 21.64%, фосфор 16.75%, сірка 8.66%