1)Напить вiдноснi атомнi маси таких хiмiчних елементів: a)Ar(Ca)= 6)Ar(O)= B)Ar(Ag) 2)Напишіть

формулу речовин, до складу молекули якої входить 2 атомн Алюмінію і 3 атомн Оксигену. 3) Виберіть правильне закiнчення твердження. У наведеному переліку формул: NaOH. Al. H2PO4. H2. 2. 4)Укажіть запис, що означає 3 молекули водню: A) H2 6) H B)3H г) 3H2 5) Напить визначення термiнiв « атом>> i <<молекула»,пояснiсть будову атома. 6)Написати як читаються такi хiмiчнi формули: СаСО). 3H2SO4, Ca3(PO4)2. (NH4)2SO4. 7)Напишіть методи розділення сумішей. Наведіть власний приклад розділення сумiшi. 8) Визначiть вiдноснi молекулярні маси таких речовин: Clz. CaSO4 Ca(OH)2 9)Знайдіть вiдповiднiсть мiж символом хiмiчного елемента i значенням атомноï чи молекулярної маси. 1)P a)78 2)AK(OH) 3)H2S 4)HCI 6)34 B)31 г) 36,6

Ответы на вопрос

Отвечает Харин Витя.

1.)a)Ar(Ca)= 40

6)Ar(O)=16

B)Ar(Ag)=108

2)Al2O3

3) H2PO4, NaOH, Al, H2, 2

Mr(H2PO4)=1•2+31+16•4=97

Mr(NaOH)=23+16+1=40

Mr(Al)=27

Mr(H2)=1•2=2

4)Укажіть запис, що означає 3 молекули водню:

B)3H

5)Атом -найменша, електронейтральна, хімічно неподільна частинка речовини.

Молекула- найменша частинка простої речовини або сполуки, яка може існувати окремо, зберігаючи її хімічні властивості.

Будова: атом складається зі щільного ядра з позитивно заряджених протонів та електрично нейтральних нейтронів. Ядро оточене набагато більшою за розміром оболонкою з негативно заряджених електронів.

6) СаСО). 3H2SO4, Ca3(PO4)2. (NH4)2SO4.

1)один атом Кальцію один атом Карбону один атом Оксигену

2)три атоми гідрогену два атоми сульфуру чотири атоми Оксигену

3)три атоми Кальцію один атом Фосфору чотири атоми Оксигену двічі

4)один атом Нітрогену чотири атоми Гідрогену двічі один атом Сульфуру та чотири атоми Оксигену.

7)метод розділення: фільтрування, випаровування та відстоювання

приклад: Відстоювання. Наприклад вода в озері завжди чистіша зверху ніж знизу. Тому що всі інші частинки суміші ідуть так сказати " на дно"

Фільтрування. Та ж сама вода просочуючись вниз через шари грунту, землі, піску, каміння очищується. Це ми добре знаємо з біології, про кругообіг води в природі.

Випаровування. Ця ж сама вода постійно випаровується з поверхні. До цього вона входила до певної суміші, але вона виділилася в вигляді пари і відділилась від суміші.

8) Визначiть вiдноснi молекулярні маси таких речовин: Clz. CaSO4 Ca(OH)2

1)Не існує такого хімічного елемента

2)Mr (CaSO4)=40+32+16•4=136

W (Ca)=Ar (Ca)/Mr (CaSO4) •100%

W (Ca)=40/136=0,3•100=30

3)Mr (Ca(OH)2=40+16•2+1•2=90

W (Ca)=Ar (Ca)/Mr (Ca(OH)2) •100%

W (Ca)= 40/90=0,4•100=40

9)1-в(31)

2-а(78)

3-б(34)

4-г(36,6)

Будь ласочка можна краща відповідь!!!!!

заздалегідь дякую!!!!!))