9.2. Вищий оксид елемента V групи головної підгрупи, відносна молекулярна маса якого становить

142, під час взаємодії з водою утворює кислоту. До розчину цієї кислоти масою 150 г з масовою часткою розчиненої речовини 26 % додали воду масою 50 г. Виведи формулу кислоти та обчисли 1ї масову частку в утвореному розчині. Склади рiвняння реакції утворення кислоти з відповідного оксиду.

Ответы на вопрос

Отвечает Ибрагимов Инабат.

Ответ:

За відносною молекулярною масою вищий оксид елемента V може бути V2O5. Оскільки під час взаємодії з водою утворюється кислота, то це може бути V2O5 + H2O → H2V2O7.

З масової частки розчиненої речовини 26% можна визначити, що маса розчиненої речовини у 150 г розчину дорівнює 0,26 × 150 г = 39 г. Тоді маса води у цьому розчині дорівнює 150 г - 39 г = 111 г. Після додавання 50 г води маса розчину стала 150 г + 50 г = 200 г. Тоді масова частка розчиненої речовини у післядодаваному розчині становитиме 39 г / 200 г × 100% ≈ 19,5%.

Отже, формула кислоти, що утворюється під час реакції V2O5 з H2O - H2V2O7, а масова частка розчиненої речовини у післядодаваному розчині становить близько 19,5%.

Объяснение: