СРОЧНО, РАСПИШИТЕ ЗАДАЧУ ПЖ, ОЧЕНЬ НАДО 13.Визначити який об’єм газу виділиться за н.у. з натрій

карбонату при дії на нього 7,3г хлоридної кислоти? а) 2,24л в) 3,36л б) 22,4л г) 44,8л

Ответы на вопрос

Отвечает Лукъянов Александр.

Ответ: а) 2,24л

Объяснение:

  7,3 г                                           х л

Na2CO3   + 2 HCl  → 2 NaCl  + CO2 + H2O

Mr(Na2CO3 ) = 23 *2 + 12 + 16 * 3 = 106

n(Na2CO3) = m(Na2CO3)/Mr(Na2CO3 ) = 7,3/106 = 0,07 моль

Згідно рівняння , співвідношення коєфіцієнтів перед Na2CO3 і СО2

1 : 1, тому  n(Na2CO3)  = n(CO2) = 0,07 моль

Об’єм газу виділиться за н.у.

V(CO2) =  n(CO2) * Vm = 0,07 * 22,4 = 1,57л

так як можна n(Na2CO3) округлити до 0,1 моль то відповідь 2,24л