1) Дано 180 г розчину кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 90%. Обчисліть масу води, яку

слід додати до цього розчину, щоб отримати розчин з масовою часткою кислоти 20%.2) Визначити масу солі, яку слід додати до до 80 г розчину з масовою часткоюрозчиненої речовини 10%, щоб добути розчин з масовою часткою 25%(спочатку записати те, що дано, а потім розвʼязання)

Ответы на вопрос

Отвечает Бейбит Нұрсұлтан.

Ответ:1) Дано:

Маса розчину кислоти = 180 г

Масова частка кислоти в даному розчині = 90%

Масова частка кислоти в бажаному розчині = 20%

Потрібно знайти масу води, яку слід додати до розчину.

Розв'язання:

При додаванні води масова частка кислоти в розчині буде знижуватись, оскільки кількість кислоти залишиться постійною, а загальна маса розчину збільшиться.

Спочатку визначимо масу кислоти в початковому розчині:

Маса кислоти = Маса розчину кислоти * Масова частка кислоти / 100

Маса кислоти = 180 г * 90% = 162 г

Потім визначимо масу кислоти в бажаному розчині:

Маса кислоти (бажана) = Маса розчину кислоти * Масова частка кислоти (бажана) / 100

Маса кислоти (бажана) = 180 г * 20% = 36 г

Різниця між масою кислоти в початковому розчині та бажаному розчині буде масою води, яку слід додати:

Маса води = Маса кислоти в початковому розчині - Маса кислоти в бажаному розчині

Маса води = 162 г - 36 г = 126 г

Отже, маса води, яку слід додати до даного розчину, становить 126 г.

2) Дано:

Маса розчину = 80 г

Масова частка розчиненої речовини = 10%

Масова частка розчиненої речовини в бажаному розчині = 25%

Потрібно знайти масу солі, яку слід додати до розчину.

Розв'язання:

При додаванні солі масова частка розчиненої речовини в розчині буде збільшуватись, оскільки загальна маса розчину збільшиться.

Спочатку визначимо масу розчиненої речовини в початковому розчині:

Маса розчиненої речовини = Маса розчину * Масова частка розчиненої речовини / 100

Маса розчиненої речовини = 80 г * 10% = 8 г

Потім визначимо масу розчиненої речовини в бажаному розчині:

Маса розчиненої речовини (бажана) = Маса розчину * Масова частка розчиненої речовини (бажана) / 100

Маса розчиненої речовини (бажана) = 80 г * 25% = 20 г

Різниця між масою розчиненої речовини в початковому розчині та бажаному розчині буде масою солі, яку слід додати:

Маса солі = Маса розчиненої речовини в бажаному розчині - Маса розчиненої речовини в початковому розчині

Маса солі = 20 г - 8 г = 12 г

Отже, маса солі, яку слід додати до даного розчину, становить 12 г.

Объяснение: