Обчисліть та вкажіть кількість та об'єм газу (н.у.), що утвориться при взаємодії алюмінію масою 128

г із надлишком хлоридної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнов Даня.

Ответ:

2Al + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2

За стехіометрією реакції, 2 моля алюмінію реагують з 6 молями HCl, тому щоб визначити кількість HCl, що реагує з 128 г алюмінію, ми повинні спочатку визначити кількість молей алюмінію:

m(Al) = 128 г

M(Al) = 27 г/моль

n(Al) = m(Al) / M(Al) = 128 г / 27 г/моль = 4,74 моль

За рівнянням реакції, 2 моля алюмінію утворюють 3 моля водню. Отже, 4,74 моля алюмінію утворять:

n(H2) = (3/2) x n(Al) = (3/2) x 4,74 моль = 7,11 моль

Тепер, використовуючи ідеальний газовий закон, ми можемо визначити об'єм водню при стандартних умовах (н.у.):

PV = nRT

де P = 1 атм, V - об'єм, n = 7,11 моль, R = 0,0821 л·атм/моль·K - універсальна газова стала, T = 273 К.

V = nRT / P = 7,11 моль x 0,0821 л·атм/моль·K x 273 К / 1 атм = 16,1 л