При взаємодії магнію з хлоридною кислотою виділилось 56 л водню(н.у.). Яка маса хлоридної кислоти

прореагувала?

Ответы на вопрос

Отвечает Болаткан Нуриддин.

Барій активно реагує з розведеною хлороводневою кислотою з виділенням водню Ва + 2НСІ = BaCl2 + Н21

Ѵ(Н2)=56 л об'єм водню V=22,4 л/моль молярний об'єм газу за н.у. М(НСІ)=36,5 г/моль молярна маса хлороводню

З рівняння реакції видно, що з утворенні 1 моль водню витрачається 2 моль хлороводню.

Кількість речовини хлороводню

n(HCI)=2*n(H2)

n(H2)=V(H2)/Vo

n(HCl)= 2Ѵ(H2)/0

m(HCl)=n(HCl)М(НСІ)

маса хлороводню m(HCl)=2V(H2)М(НСІ)/% m(HCl)=2*56*36,5г/моль/22,4г/моль=182,5г