1. Обчисліть об’єм водню (н. у.), що виділяється при взаємодії 0,6 моль хлоридної кислоти з

достатньою кількістю магнію. 2. Обчисліть об’єм газу (н. у.), що виділяється при взаємодії алюмінію масою 2,7 г з достатньою кількістю сульфатної кислоти. 3. При взаємодії алюмінію з хлоридною кислотою виділилося 6,72 л водню (н. у.). Яка маса хлоридною кислоти прореагувала?

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Ответ:

Объяснение:

1.

Дано:

n(HCl) = 0,6 моль

V(H2)-?

Розв'язок.

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

З РХР бачимо, що n(H2) = 0,5n(HCl)

n(H2) = 0,5*0,6 моль = 0,3 моль

V(H2) = n(H2)*Vm = 0,3 моль*22,4 л/моль = 6,72 л

Відповідь: 6,72 л

2.

Дано:

m(Al) = 2,7 г

V(H2) -?

Розв'язок.

M(Al)  = 27 г/моль

n(Al) = m/M = 2,7 г/27 г/моль = 0,1 моль

Складаємо РХР:

2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3H2

З РХР бачимо, що n(H2) = 1,5n(Al)

n(H2) = 1,5*0,1 моль = 0,15 моль

V(H2) = 0,15 моль*22,4 л/моль = 3,36 л

Відповідь: 3,36 л

3.

Дано:

V(H2) = 6.72 л

m(HCl) - ?

Розв'язок.

n(H2) = V/Vm = 6.72 л/22,4 л/моль = 0,3 моль

M(HCl) = 36,5 г/моль

Складаємо РХР:

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2

З РХР бачимо, що n(HCl) = 2n(H2)

n(HCl) = 2*0,3 моль = 0,6 моль

m(HCl) = n*M = 0,6 моль*36,5 г/моль = 21,9 г

Відповідь: 21,9 г