Допоможіть будь ласка! ❤️ Помогите пожалуйста!❤️1.Знайдіть масу утвореного естеру, якщо в реакцію

з оцтовою кислотою вступив бутанол масою 370 г. 2.Який об'єм кисню (н.у.) потрібен для спалювання 23г етилового спирту?​

Ответы на вопрос

Отвечает Золотухина Полина.

Ответ:

1. Для вирішення задачі потрібно знати реакційну рівняння утворення естеру з оцтової кислоти та бутанолу:

CH3COOH + C4H9OH → CH3COOC4H9 + H2O

За цим рівнянням видно, що для утворення 1 моля естеру потрібно 1 моль оцтової кислоти та 1 моль бутанолу. Тому спочатку потрібно визначити, скільки молей бутанолу взято до реакції:

m(C4H9OH) = 370 г

M(C4H9OH) = 74 г/моль

n(C4H9OH) = m/M = 370/74 = 5 моль

Отже, для утворення 5 молей естеру потрібно також 5 молей оцтової кислоти. Маса естеру може бути знайдена за допомогою молярної маси:

M(CH3COOC4H9) = 116 г/моль

m(CH3COOC4H9) = n(M(CH3COOC4H9)) = 5*116 = 580 г

Тому маса утвореного естеру становить 580 г.

2. Для вирішення задачі потрібно знати реакційне рівняння спалювання етилового спирту:

C2H5OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O

За цим рівнянням видно, що для спалювання 1 моля етилового спирту потрібно 3 молі кисню. Тому спочатку потрібно визначити, скільки молей етилового спирту взято до реакції:

m(C2H5OH) = 23 г

M(C2H5OH) = 46 г/моль

n(C2H5OH) = m/M = 23/46 = 0.5 моль

Отже, для спалювання 0.5 моль етилового спирту потрібно також 1.5 моль кисню. Об'єм кисню може бути знайдений за допомогою газового закону Авогадро:

V = n*V0 = 1.5*22.4 = 33.6 л (н.у.)

Тому для спалювання 23 г етилового спирту потрібен об'єм кисню (н.у.) рівний 33.6 л.