Даю 61б Обчісліть відносну густину за воднем газової суміші, що складається з нітроген (II)

оксиду об'ємом 86 л. і нітроген (IV) оксиду об'ємом 18 л.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Валерия.

Ответ:

Объяснение:

Знаходимо молярні маси кожного газу:

М(NО) = 14 + 16 = 30 г/моль

М(NО₂) = 14 + 16 * 2 = 46 г/моль

М(Н₂) = 2 * 1 = 2 г/моль

Загальний обсяг суміші:

86 + 18 = 104 л

Обчислимо об'ємні частки кожного газу:

φ(NO) = 86/104 = 43/52

φ(NО₂) = 18/104 = 9/52

Розрахуємо середню молярну масу суміші:

М = φ(NО) * М(NО) + φ(NО₂) * М(NО₂) = (43/52) * 30 + (9/52) * 46 =

= 32,7г/моль

Відносна густина газової суміші водню :

D = M/М(Н₂) = 32,7/2 = 16,35