4. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню, який містить масові частки: W (С)=85,71%, W (Н)=14,29%.

Відносна густина пари невідомої речовини за воднем Н2 становить 14.​

Ответы на вопрос

Отвечает Хайрисламов Дима.

Спочатку необхідно знайти співвідношення атомних відносин елементів у сполуці, щоб визначити її молекулярну формулу.

Масова частка вуглецю (С) у сполуці: W(C) = 85.71%

Масова частка водню (Н) у сполуці: W(H) = 14.29%

Співвідношення атомних відносин С:Н можна визначити, використовуючи співвідношення мас:

W(C) / M(C) = W(H) / M(H)

де M(C) та M(H) - атомні маси вуглецю та водню відповідно.

Перетворимо вираз, щоб виділити M(C) і отримати:

M(C) = W(C) * M(H) / W(H) = 85.71 * 1.008 / 14.29 ≈ 6.042

M(H) = 1.008

Отже, співвідношення атомних відносин С:Н у сполуці: 6.042:1.008, що можна спростити до 6:1.

Тепер, знаючи співвідношення атомних відносин, можна записати молекулярну формулу:

С6Н

Значення відносної густини за воднем Н2 становить 14. Це означає, що густина цього вуглеводню у 14 разів більше за густину водню Н2 при однаковій температурі та тиску.