ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО!!! ДАЮ 50 БАЛЛОВ! Який обʼєм вуглекислого газу утворився при

змішуванні 50г розчину калій карбонату з масовою часткою солі 10% із хлоридною кислотою?

Ответы на вопрос

Отвечает Ясенко Даниил.

Відповідь: 0,2 x

H2SO4+K2CO3=K2SO4+CO2+H2O

1 1

m(K2CO3)=m(раствору)*w=10*0,05= 0,5 грам

n(K2CO3)=m/M=0,5/138=0,3 моль

n(CO2)=x=0,3*1/1=0,33 moll

V(CO2)=Vm*n=22,4*0,33= 7,3 дм

otvet: 7,3 дм3.

Вот и ваша задача!)))