Знайдіть молекулярну формулу вуглеводню та складіть його структурну формулу, якщо його густина за

воднем 39​

Ответы на вопрос

Отвечает Кривчук Тёма.
Для знаходження молекулярної формули вуглеводню, врахуємо, що його густина за воднем (H₂) дорівнює 39.

Густина водню (H₂) дорівнює приблизно 2 г/см³.

Отже, густина вуглеводню = 39 г/см³.

Відомо, що густина (D) пов'язана з масою (m) та об'ємом (V) наступним співвідношенням:

D = m/V

Знаючи густину вуглеводню і враховуючи, що об'єм 1 моль вулгеводню (CH₄) дорівнює приблизно 22,4 л (при нормальних умовах), ми можемо знайти масу 1 моль вуглеводню:

D = 39 г/см³
V (об'єм 1 моль вуглеводню) = 22,4 л

Маса 1 моль вуглеводню (CH₄) = D × V = 39 г/см³ × 22,4 л = 873,6 г/моль

Зараз ми знаємо, що маса 1 моль вуглеводню (CH₄) дорівнює 873,6 г/моль.

Густина вуглеводню (CH₄) дорівнює 16 г/л.

Відомо, що густина дорівнює масі (m) поділеній на об'єм (V). Отже, ми можемо знайти об'єм 1 моль вуглеводню (CH₄) за допомогою його маси:

D = m/V

16 г/л = 873,6 г/моль / V

V = 873,6 г/моль / 16 г/л ≈ 54,6 л/моль

Тепер ми знаємо густину та об'єм 1 моль вуглеводню (CH₄).

Молекулярна формула вуглеводню (CH₄) має один атом вуглецю і чотири атоми водню. Структурна формула виглядає наступним чином:

H
|
H-C-H
|
H

Це структурна формула метану (CH₄), найпростішого вуглеводню.