Визначте середню молярну масу суміші 9,6г кисню і 4,8г озону​


Ответы на вопрос

Отвечает Raud Angelina.

Объяснение:

Спочатку визначимо кількість молей кожного з компонентів у суміші, використовуючи їх маси та моллярні маси.

Кисень (O2):

Молярна маса кисню (O2) = 32 г/моль (16 г/моль за атом)

Маса кисню у суміші = 9,6 г

Кількість молей кисню = Маса кисню / Молярна маса кисню

Кількість молей кисню = 9,6 г / 32 г/моль = 0,3 моль

Озон (O3):

Молярна маса озону (O3) = 48 г/моль (16 г/моль за атом O, помножити на 3, оскільки в одному молікулі озону є три атоми кисню)

Маса озону у суміші = 4,8 г

Кількість молей озону = Маса озону / Молярна маса озону

Кількість молей озону = 4,8 г / 48 г/моль = 0,1 моль

Тепер, коли ми вже знаємо кількість молей кожного з компонентів, можемо обчислити загальну кількість молей у суміші:

Загальна кількість молей = Кількість молей кисню + Кількість молей озону

Загальна кількість молей = 0,3 моль + 0,1 моль = 0,4 моль

Тепер ми можемо обчислити середню молярну масу суміші, розділивши загальну масу суміші на загальну кількість молей:

Середня молярна маса суміші = Загальна маса суміші / Загальна кількість молей

Середня молярна маса суміші = (9,6 г + 4,8 г) / 0,4 моль = 14,4 г / 0,4 моль = 36 г/моль

Отже, середня молярна маса цієї суміші складає 36 г/моль.

Отвечает Паун Валерия.
Для визначення середньої молярної маси суміші кисню і озону, спочатку потрібно визначити кількість речовини (мол) кожного компонента.

Кількість речовини можна визначити за формулою:

кількість речовини (мол) = маса (г) / молярна маса (г/моль)

Молярна маса кисню (O₂) дорівнює приблизно 32 г/моль, а молярна маса озону (O₃) дорівнює приблизно 48 г/моль.

Для кисню:
кількість речовини кисню = 9,6 г / 32 г/моль = 0,3 моль

Для озону:
кількість речовини озону = 4,8 г / 48 г/моль = 0,1 моль

Після визначення кількості речовини кожного компонента, можна обчислити загальну масу і загальну кількість речовини суміші.

Загальна кількість речовини суміші = кількість речовини кисню + кількість речовини озону
Загальна кількість речовини суміші = 0,3 моль + 0,1 моль = 0,4 моль

Загальна маса суміші = маса кисню + маса озону
Загальна маса суміші = 9,6 г + 4,8 г = 14,4 г

Нарешті, середня молярна маса суміші може бути обчислена як відношення загальної маси суміші до загальної кількості речовини суміші:

Середня молярна маса суміші = загальна маса суміші / загальна кількість речовини суміші
Середня молярна маса суміші = 14,4 г / 0,4 моль = 36 г/моль

Отже, середня молярна маса суміші 9,6 г кисню і 4,8 г озону складає 36 г/моль.