Температурний коефіцієнт швидкості деякої реакції дорівнює 2,3. У скільки разів збільшиться

швидкість цієї реакції, якщо підвищити температуру на 25 градусів?

Ответы на вопрос

Отвечает Потапова Настя.

Ответ:

Для визначення, на скільки разів збільшиться швидкість реакції при підвищенні температури на 25 градусів, можна використовувати рівняння Арре́ніуса, яке описує залежність швидкості реакції від температури:

k2 / k1 = exp((Ea / R) * (1 / T1 - 1 / T2))

де:

k2 - швидкість реакції при новій температурі,

k1 - швидкість реакції при початковій температурі,

Ea - активаційна енергія реакції,

R - газова стала (приблизно 8.314 Дж / (моль * К)),

T1 - початкова температура в Кельвінах,

T2 - нова температура в Кельвінах.

За умовою, температурний коефіцієнт дорівнює 2.3. Тобто k2 / k1 = 2.3.

Також ми знаємо, що підвищуємо температуру на 25 градусів, тобто T2 = T1 + 25.

Отже, нам потрібно знайти Ea (активаційну енергію) з виразу k2 / k1 = exp((Ea / R) * (1 / T1 - 1 / T2)) і обчислити, на скільки разів збільшиться швидкість реакції при новій температурі.

Объяснение: