1. Для рівноваги 203(г) + 302(г) напишіть вираз ЗДМ для прямої реакції. Як зміниться швидкість

прямої реакції, якщо при сталій температурі збільшити концентрацію Оз у 4 рази? 2. Правило Вант-Гоффа Температурний коефіцієнт швидкості реакції дорівнює 2,5. Як зміниться швидкість реакції при зниженні температури з 135 °C до 95 °C? 3. Напишіть вираз для константи рівноваги гетерогенної системи CO2(г) + C(т) + 2CO(г). Як зміниться швидкість прямої реакції утворення СО, якщо концентрацію СО2 зменшити у 4 рази? Як слід змінити тиск, щоб підвищити вихід СО? Помогите все это решить

Ответы на вопрос

Отвечает Жулебина Лера.

Правило Вант-Гоффа — емпіричне правило, яке дає змогу в першому наближенні оцінити вплив температури на швидкість протікання хімічної реакції в невеликому температурному інтервалі (зазвичай від 0 до 100 °C). Якоб Гендрік Вант-Гофф на основі багатьох експериментів сформулював таке правило:

При збільшенні температури на кожні 10 градусів константа швидкості гомогенної елементарної реакції збільшується у два-чотири рази.

Правило описується рівнянням:

{\displaystyle v_{2}=v_{1}\cdot \gamma ^{(T_{2}-T_{1})/10}}{\displaystyle v_{2}=v_{1}\cdot \gamma ^{(T_{2}-T_{1})/10}}

де {\displaystyle v_{2}}{\displaystyle v_{2}} — швидкість реакції при температурі {\displaystyle T_{2}}T_2, {\displaystyle v_{1}}{\displaystyle v_{1}} — швидкість реакції при температурі {\displaystyle T_{1}}T_1, {\displaystyle \gamma }\gamma — температурний коефіцієнт швидкості реакції (якщо він, наприклад, дорівнює 2, то швидкість реакції буде збільшуватися вдвічі при збільшенні температури на 10 градусів).

Правило Вант-Гоффа має обмежену сферу застосування. Багато реакцій йому не підкоряються, наприклад реакції, що відбуваються при високих температурах, дуже швидкі та дуже повільні реакції. Правилу Вант-Гоффа також не підкоряються реакції, у яких беруть участь великі молекули, наприклад білки в біологічних системах. Температурну залежність швидкості реакції більш коректно описує рівняння Арреніуса.

З рівняння Вант-Гоффа температурний коефіцієнт вираховується за формулою: