3. Обчисліть, у скільки разів збільшиться швидкість реакції внаслідок підвищення температури на 30

°С, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2. 4. Обчисліть середню швидкість реакції, якщо за 5 хвилин концентрація однієї з вихідних речовин змінилася з 0,068 до 0,064 моль/л. 5. Обчисліть об’єм вуглекислого газу, що утвориться в результаті дії сульфатної кислоти на розчин калій карбонату масою 110 г з масовою часткою солі 25 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Lopatenko Marija.
3.30/10=3
2( в третьому ступені)= 2*2*2=8
Відповідь: в 8 раз

4. V-C/t
C=C1- C2= 0.068-0.064=0.004
V=0.004/5=0.0008 моль/хв

5.                     0,2                        x                    

H2SO4+K2CO3=K2SO4+CO2+H2O

                     1                          1                    

 

m(K2CO3)=m(rasvora)*w=110*0,25=27,5 gramm

n(K2CO3)=m/M=27,5/138=0,2 moll

n(CO2)=x=0,2*1/1=0,8 moll

V(CO2)=Vm*n=22,4*0,2=4,48 dm3

Відповідь: 4,48 dm3.