До розчину масою 70 г з масовою часткою барій хлориду 0,4 долили розчину цієї ж солі масою 60 г

масовою часткою 0,25 обчисліть масову частку солі в новому розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Бутаков Никита.

У першому розчині:

Масова частка барій хлориду = 0,4 (масова частка) * 70 г = 28 г

У другому розчині:

Масова частка барій хлориду = 0,25 (масова частка) * 60 г = 15 г

Тепер обчислимо загальну масу барій хлориду у новому розчині:

Загальна маса барій хлориду = Маса барій хлориду у першому розчині + Маса барій хлориду у другому розчині

Загальна маса барій хлориду = 28 г + 15 г = 43 г

Тепер можна обчислити масову частку барій хлориду в новому розчині:

Масова частка = (Маса барій хлориду / Загальна маса розчину) * 100%

Масова частка = (43 г / (70 г + 60 г)) * 100%

Масова частка ≈ (43 г / 130 г) * 100% ≈ 33,08%