Обчисліть масу солі, що до розчину масою 500 г з масовою часткою солі в ньому 25% долили 50 г води.

Порахуйте масову частку даного розчину.

Ответы на вопрос

Отвечает Любишина Олеся.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 500 г

w₁(солі) = 25% або 0,25

m(H2O) = 50 г

Найти: w₂(солі) - ?

Знайдемо масу солі в розчині:

m(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) = 500 * 25% = 125 г

Обчислимо масу нового розчину:

m₂(р-ну) = m₁(р-ну)  + m(H2O) = 500 + 50 = 550 г

Знайдемо масову частку даного розчину:

w₂(солі) = m(солі)/m₂(р-ну) * 100% = 125/550 * 100% = 22,72%