Визначте масу нітрату амонію, який утворюється під час пропускання аміаку, кількістю речовини 8

моль, крізь розчин нітратної кислоти масою 800 г з масовою часткою 39.4 %. срочно даю 60 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо масу нітратної кислоти у розчині:

m(HNO3) = m(р-нHNO3) * w(HNO3) = 800 * 0,394 = 315,2 г

Складемо РХР:

8 моль      315,2 г            х г

NH3    +    HNO3     =    NH4NO3

Обчислимо кількість речовини нітратної кислоти:

М(HNO3) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63 г/моль

n(HNO3) = m(HNO3)/М(HNO3) = 315,2/63 = 5 моль

З РХР бачимо, що n(NН3) : n(HNO3)  = 1 : 1 , а з умови

n(NН3) : n(HNO3)  = 8 : 5, тобто NН3 у надлишку, розрахунок ведемо по HNO3, звідси маємо:

n(HNO3) : n(NH4NO3) = 1 : 1 , тоді

n(NH4NO3) = n(HNO3) = 5  моль

М(NH4NO3) = 14 * 2 + 1 * 4 + 16 * 3 = 80 г/моль

m(NH4NO3) = n(NH4NO3) * М(NH4NO3) = 5 * 80 = 400 г